|
Itt a nyár, de nem tudod, mit csinálj? Állandóan csak a gép előtt ülsz és halálra unod magad? Saját tapasztalatból tudom, hogy milyen rossz ez. Ezért megpróbálok neked tippeket adni a nyári szünetre, hogy értelmesen töltsd el ezt a 3 hónapot. Legyél a barátaiddal, olvass, hullahopp karikázz, biciklizz, sétálj, nézz dokumentumfilmet, nézegess családi fotókat, nézz klippeket, hallgass zenét, nézz sorozatokat, grafikázz, blogolj, takaríts, főzz, süss, énekelj, táncolj, nézz csillagokat, kareokizz, tanulj meg gitározni, menj el vásárolni a barátnőddel, menj moziba, ismerkedj fiúkkal, számold meg a hajszálaidat (xd), tanulj nyelvet, menj el szaunázni, kérj masszírozást, fess körmöt, sminkeld ki magad, olvass blogokat, nézd a foci VB-t, beszélgess a családoddal, menj el moziba, gyűjts virágokat, kössél, színezz, tollasozz és nézd az oldalt minden nap. :) Remélem segítettem. Folyamatosan bővül!
| |
|
|
|
Csernobil a Nemzetközi Űrállomásról nézve
Nukleáris balesetek
A tényleges veszély megismerése a csernobili balesetig szinte lehetetlen volt, hiszen a különböző atomerőművi balesetek nem kerültek nyilvánosságra.
A volt űrhajós amerikai szenátor, John Glen hozta napvilágra, hogy a világ 14 országában 10 év alatt 151 alkalommal regisztráltak műszaki hibát az atomreaktoroknál.
Néhány példa az International Herald Tribune adatai alapján:
1957. október 07. Liverpool mellett a reaktorban sugárszivárgás, 39 halott
1961. január 03. az amerikai Jatahoi erőműben (Windscale) baleset, 3 halott
1969. január 21. Svájc: föld alatti reaktor hűtőberendezésének a meghibásodása, radioaktivitás a barlangrendszerben. A további sugárzás kijutásának megelőzésére bebetonozták.
1979. március 29. Three Mile Island (Usa) A reaktor egyik hűtőhurkában megszűnt a hő elvezetése, egy kisebb robbanás is bekövetkezett. A robbanás a vezénylőben is hallható volt, az operátorok mégsem szereztek róla tudomást.
1983. szeptember 23. Reaktorrobbanás Buenos Airesben
1985. január 06. Oklahoma államban reaktor meghibásodás, egy halott, 100 sebesült
1986. április 26. Csernobil – fél Európát szennyezte kisebb-nagyobb mértékben
Bár ezek az események nagy érdeklődést, illetve aggodalmat váltottak ki a közvéleményben, a mesterséges radioaktív anyagok a lakosságot érő sugárterhelésnek (dózisnak) valójában kevesebb, mint 1 %-át okozzák. Az átlagosan mintegy 12 %-ot kitevő orvosi-diagnosztikai és terápiás célú sugárterhelés mellett az egy évre jutó dózis legnagyobb hányadát (átlagosan 87 %-ot) a természetes eredetű nuklidok jelentik.
Az atomenergia addigi fegyverkezési, vagy békés célú felhasználása során előfordultak már kisebb-nagyobb környezetszennyeződéssel járó rendkívüli események is.
Célszerű megkülönböztetni sugár, illetve nukleáris balesetet.
Sugárbaleset: A radioaktív anyag felhasználásával, vagy az ionizáló sugárforrások alkalmazásával kapcsolatos olyan véletlen, rendkívüli esemény, amelynek során a személyzet, vagy a veszélyeztetett környezetben tartózkodó, ott élő lakosság a dóziskorláton felüli sugárterhelést kap.
Nukleáris baleset: A nukleáris anyag előállítása, szállítása, felhasználása, kezelése során bekövetkező rendkívüli esemény, amely atomkárt okoz. (Atomkár az emberi egészségben életben és az anyagi javakban, a természetben keletkezett veszteségek, károk, azok mérséklésének, helyreállításának összes költsége.)
A környezetben ellenőrizhetetlenül kiszabaduló radioaktív anyagok a személyzetben és a lakosságban is okozhatnak rendkívüli sugárterhelést, egészségkárosodást.
A „tisztán” sugaras balesetek közül a Goiana (Brazília) városban történt eset szolgál sok tanulsággal. Egy sugárterápiás berendezést őrizetlenül hagytak az elhagyott, leszerelt kórházban, egy rendkívül szegény környéken. Gyerekek szerelték ki a fényes golyónak tetsző sugárforrást. Az egész környéket elszennyezték cézium-porral. A játékból eredően négyen haltak meg, de az összes ellenőrzött közel 250 személy közül mintegy 120-an bizonyultak valamilyen mértékig szennyezettnek, közülük pedig 46 fő került kórházba.
A békés célú nukleáris energetikában – a korábban felsorolt balesetek közül eddig két esetben (1979. Three Mile Islanden (USA), illetve Csernobilban 1986-ban fordult elő nukleáris baleset, de csak az utóbbi szennyezte számottevően a környezetet.
Csernobil
Forrás: link | |
|
|
|
2010.07.24. 16:55
2010.07.22. 20:27
2010.07.16. 10:51
2010.07.13. 19:13
2010.07.03. 21:43
| |
|
N eked hol van a kedvenc helyed? Írd meg emailben, hogy miért és csatolj hozzá képeket! [EMAIL] A héten az én kedvenc helyemet közlöm veletek, főképp példaként, hogy majd legközelebb sokkal jobbat írjatok Ti. :)
A JÓREMÉNYSÉG-FOKA;} Miért? Mert ez a hely olyan számomra mint egy álom, ott vannak a hegyek és a tenger. <3 Valamint azért is, mert afrika egy olyan kincs az emberiségnek, ahol még mindig az ősi körülmények között élnek, és megmaradt a vallás a kúltura. Ide eljutni lenne életem legnagyobb kalandja. Kivel mennék? Az maradjon titok, de annyit elárulok, hogy azzal az emberrel akit a legjobban szeretek. <3 Ha lehetne, ott is maradnák életem végéig. | |
|
|